Tuesday , May 28 2024
ruua
Home / Біографії / Музиканти / Клавдія Петрівна
Klavdia Petrivna
Klavdia Petrivna

Клавдія Петрівна

Клавдія Петрівна – це псевдонім української співачки, авторки пісень та музикантки, котра ховає своє справжнє ім’я та зовнішність під ширмою невідомості (анонімності).

Псевдонім “Клавдія Петрівна” скоріш за все запозичений у героїні роману «записки кирпатого Мефістофеля» українського політичного та громадського діяча, а також письменника Володимира Кириловича Винниченко. Чому саме такий псевдонім обрала співачка – невідомо та і не відомо певною мірою чи це псевдонім, а не її справжнє ім’я.

Клавдія Петрівна
Клавдія Петрівна фото з концерту 

Популярність до співачки прийшла миттєво, в серпні 2023 року вона на своєму телеграм-каналі опублікувала 7 треків, записаних у додатку GarageBand (це додаток для айфонів призначений саме для записування музики), треки були записані на “швидку руку”.
Композиції швидко почали набирати популярність та за всього за один тиждень на її сторінку підписалося більш як 10 тисяч користувачів.
Із саме цього моменту, почалася “теорія змов”. Клавдія Петрівна, хто це?. Скільки їй років?. Навіть є теорія, що її пісні написані штучним інтелектом та голос також має штучне походження. Дехто вважає, що це вже досвідчена співачка, яка давно виступає на сцені.
Пліток та теорій навколо Клавдії Петрівни вистачає, але істина, хто вона і як виглядає, досі залишається за ширмою таємничості та невідомості.
Музикальна команда Клавдії дуже стримано реагує на всі ці чутки, та запевняє, що співачка ще зовсім юна, молода дівчина, котра ще навіть не закінчила музикальний коледж, тому теорію про досвідчену співачку можна відхилити (звісно, якщо вірити її продюсерам).
За словами молодого українського співака OSTY (товариша Клавдії Петрівни), це не піар української співачки, а лише сором’язливість та обережність.

«Це захотіла сама Клавдія Петрівна. Тому що вона боялася, якщо не «залетять» пісні, то не хотіла ганьбитися”, – пояснив він.

До речі співпраця Клавдію Петрівни з музикальним лейбом Nebo Music було організовано саме її товаришем OSTY, до цього моменту Клавдія жодного разу не була на студії звукозапису.

Клавдія Петрівна: пісні та скандал із піратами

У вересні 2023 року сталася крадіжка пісень Клавдії Петрівни, які були нелегально опубліковані на Spotify. Ці треки швидко стали надзвичайно популярними, що дозволило зловмисникам отримати вигоду з незаконної діяльності. Цікаво, що на обкладинці альбому використовувалася фотографія дівчини, яка не має жодного стосунку до Клавдії Петрівни. Протистояння з музичними піратами тривало довго, і залишається загадкою, чому Spotify затримався з реакцією. В результаті, піратський аккаунт був очищений.

Станом на кінець квітня 2024 року, офіційний аккаунт Клавдії Петрівни на Spotify зібрав понад 580 тисяч слухачів, що перевищує показники таких артистів, як Dorofeeva.

“Кажуть, що це вперше артист-інкогніто на обкладинці альбому HOT HITS своєї країни. Навіть, Gorillaz свого часу не взяли.”, – написала Клавдія Петрівна у жовтні на своїй сторінці в Instagram.

Що стосується самих пісень то тут Клавдія Петрівна, співачка випустила вже багатенько топових пісень, найпопулярніші серед них це:

 • Клавдія Петрівна – Знайди мене. 16 мільйонів переглядів на YouTube (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Я щаслива (Лікарі кажуть). 11 мільйонів переглядів на YouTube (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна, OSTY — Хто ти. 9,7 мільйона переглядів на YouTube (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Імператори. 6,8 мільйона переглядів на YouTube (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Я тобі брехала. 6,8 мільйона переглядів на YouTube (2024 рік)

Крім цих пісень також є ще такі:

 • Клавдія Петрівна – Зозуля (demo) (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Бережи мене (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Уже світає (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Тишина (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Дочка самурая (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Зима (Я буду одна) (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна – Грудень (2023 рік)
 • Клавдія Петрівна, OSTY – Чорні Білі (2024 рік)
 • Клавдія Петрівна, OSTY – Сніг (2024 рік)

І новий хіт, який сколихнув всю музичну Україну у “Палаці Спорту” – пісня “Барабан“. Артем Пивоваров у співпраці з Klavdia Petrivna представили цей трек у рамках проєкту «Твої вірші, мої ноти». Для створення композиції Артем взяв за основу вірш “Барабан печалі” відомого українського футуриста і члена “розстріляного відродження” Гео Шкурупія, доповнивши його власною музикою, що додало пісні особливої емоційності. Трек “Барабани” стрімко набув популярності в соціальних мережах і швидко став трендом, навіть до офіційного виходу музичного кліпу.

Клавдія Петрівна та Артем Пивоваров
Клавдія Петрівна та Артем Пивоваров

«Хочу подякувати Артему за пропозицію записати пісню разом, за відчайдушну роботу на студії і за можливість показати цю пісню глядачам у “Палаці спорту”. Завдяки йому я перейнялася надзвичайною атмосферою великих концертів, неймовірних масштабів. Це був максимально крутий досвід, який наповнив мене шаленою енергією і потужно надихнув”, – поділилася артистка.

Так хто така Клавдія Петрівна на справді?

Творча команда проекту Klavdia Petrivna продовжує підтримувати інтригу навколо загадковості своєї артистки. На церемонії вручення премії “Золота Зоря Лірум” 6 лютого 2024 року Клавдія Петрівна отримала нагороду в категорії “Дебют року”. На сцену за нагородою вийшла 24-річна Маша Кондратенко, відома своїми піснями “ванька-встанька” та “вогник-вогник”. Вона не згадала у своїй промові, що вона є Клавдією Петрівною, але пізніше заінтригувала публіку загадковим дописом в Instagram, згадавши про співпрацю з нею.

Музичний блогер Богдан Беспалов провів розслідування та висловив припущення, що за псевдонімом Клавдії Петрівни може ховатися Соломія Опришко, яка, як кажуть, є молодшою сестрою відомого Osty. Раніше Osty часто з’являвся у відео разом зі Соломією. Беспалов знайшов в Instagram Опришко демо пісні “Я тобі брехала”, вокал в якій схожий на вокал Клавдії Петрівни.

Соломія Опришко
Соломія Опришко

Беспалов також вважає, що таємничість не пов’язана з сором’язливістю, а з віком співачки, яка може бути всього 17 років. Він припускає, що продюсерка Ірина Горова з лейблу Pomitni, який займається дистрибуцією музики, очікує, коли артистка досягне повноліття.

Check Also

Ганапольська Олександра Дмитрівна

Олександра Ганапольська: вокалістка Tember Blanche

Олександра Дмитрівна Ганапольська – талановита українська співачка і солістка гурту “Tember Blanche“, чиє ім’я стає …

Юрий Каплан

Юрій Каплан: біографія, особисте життя і творчість

Юрій Каплан – український співак, автор віршів, лідер відомого рок-гурту “Валентин Стрикало”. Першу популярність він …