Saturday , October 12 2024
ruua
Home / Промо / Ф’ючерси на криптовалюту: інструмент для заробітку та хеджування ризиків
Ф'ючерси на криптовалюту

Ф’ючерси на криптовалюту: інструмент для заробітку та хеджування ризиків

Розвиток сфери цифрових активів та зростання вартості на них призводить до ще більшого інтересу з боку простих користувачів. І одна із можливостей заробітку, яку дає криптоіндустрія – ф’ючерси на криптовалюту. Зараз саме ф’ючерсний ринок вважається одним із найбільш швидко зростаючих інвестиційних секторів у світі. Ф’ючерсні контракти привабливі тим, що мають високу ліквідність та дозволяють реалізовувати різноманітні інвестиційні стратегії.

Що таке ф’ючерс на криптовалюту?

Це похідний фінансовий інструмент, який є договором між продавцем та покупцем на купівлю або продаж базового активу за заздалегідь встановленою ціною в майбутньому. Іншими словами, ф’ючерс – це попередня домовленість про купівлю/продаж активу (у нашому випадку криптовалюти), за якої обумовлюється вартість та термін дії такого контракту. Криптоф’ючерси можна розділити на два типи:

  1. Поставні.
  2. Розрахункові.

З назви випливає, що поставні ф’ючерсні контракти передбачають постачання криптоактиву після закінчення терміну дії договору. Розрахункові працюють в такий спосіб, що при настанні запланованої дати виконується лише розрахунок. Наприклад, ви обрали ф’ючерс Біткоіна. Наприкінці терміну контракту підраховується різниця у вартості закриття та ціні купівлі/продажу. Відповідно, з одного учасника договору списують кошти, а іншому – нараховують їх.

Складові торгівлі ф’ючерсами

Займатися ф’ючерсною торгівлею ви можете на криптобіржі, наприклад, на WhiteBIT – одній із найбільших у Європі криптоплатформ. З чого складаються ф’ючерсні контракти:

  • Специфікація

Кожен ф’ючерс обумовлений низкою параметрів: базовий актив, розмір контракту, термін дії, розмір тику (мінімальний рух курсу). Найбільшим попитом на крипторинку користуються ф’ючерси на Біткоїн та Ефіріум.

  • Короткі та довгі позиції

Відкриваючи шорт позицію, ви розраховуєте, що ціна зменшиться. Якщо використовувати довгу позицію, то прогноз робиться на зростання вартості.

  • Маржа та кредитне плече

Ф’ючерсний контракт із кредитним плечем дозволяє за меншого капіталу працювати з більшою позицією. Під маржею розуміють початковий депозит, необхідний для активації ф’ючерсної позиції. Тобто маржа – це забезпечення можливих збитків.

  • Відкриття та закриття позицій

Укладання контракту вважається відкриттям ф’ючерсної позиції. Закрити позицію можна за умови, що ви займаєте протилежний бік згідно того ж договору. Наприклад, якщо трейдер зайняв довгу позицію щодо ф’ючерсу на Біткоін, то йому потрібно продати еквівалентний контракт, щоб закрити позицію.

Check Also

Військторг в україні

Роль військторгів в Україні у забезпеченні якісного тактичного спорядження

Військторги в Україні відіграють важливу роль у забезпеченні якісного тактичного спорядження для військових, правоохоронних органів, …

гештальт-терапія

Ключ до розуміння себе

Гештальт-терапія, метод психотерапії, заснований на ідеї цілісності особистості, пропонує інструменти для досягнення внутрішньої гармонії та …