Saturday , July 20 2024
ruua
Home / Біографії / Музиканти / Леонард Бернстайн: гармонія музики і життя
Леонард Бернстайн

Леонард Бернстайн: гармонія музики і життя

Леонард Бернстайн – легенда американської музики, відомий американський диригент, композитор, піаніст, викладач, а також просвітник, за походженням єврей та українець. Народився 25 серпня 1918 року в місті Лоренс у сім’ї українських євреїв. Родина проживала у місті Рівне, яка під час репресій змушена була переїхати до іншої країни. Музика стала його захопленням із раннього дитинства, батько був проти цього, але все ж дозволив сину займатись улюбленою справою і відвідувати концерти.

Леонард Бернстайн

 

 Він є автором та виконавцем багатьох записів класичної музики. Його музику використовували для фільму “Вестсайдська історія”, яка нагороджена Оскаром. Його творчість стала всесвітньо відомою, він є одним із найталановитіших музикантів у своїй країні.

Навчався у Гарвардському університеті, Інституті музики Кертиса, здобув навички диригента у Сергія Кусовицького, був його асистентом на фестивалі у Танглвуді. Бернстайн був наймолодшим із диригентів у симфонічному оркестрі Нью-Йоркської філармонії, своєю майстерністю він зміг привернути до себе увагу. Наступними місцями, де він працював диригентом були Нью-Йоркський симфонічний оркестр, Палестинський Єврейський симфонічний оркестр. Досягнув посади музичного директора Нью-Йоркської філармонії, де пропрацював 10 років.

Леонард Бернстайн є одним із найвидатніших світових диригентів класичної й сучасної музики. 

Композиції Бернстайна звучать ритмічно, він майстерно працює у стилю джазу, мексиканських і негритянських піснях, рок-н-рол, а також звичайні вуличні пісні.

Особисте життя Леонарда Бернстайна

Відносини Леонард будував не тільки з особами жіночого роду, відомо, що й чоловіками цікавився. Коли про це стало часто говорити, Бернстайн вирішив покращити свою репутацію й одружився з акторкою Феліцією Кон Монтелегре у 1951 році. За роки шлюбу у пари народилось троє дітей. Тож всі почали забувати про його бі-сексуальність. 

Політичні скандали

Бернстайн разом зі своїми однодумцями співпрацювали з організацією лівого толку, за що його внесли у чорний список США. Хоч він дотримувався повстанських поглядів, на кар’єру в музиці це ніяк не впливало. Пізніше він вирішив не втручатись у політичне життя країни, тому продовжив свою творчу діяльність.

У 1979 році Бернстайна запросили виступити диригентом у Берлінський філармонічний оркестр. 

Останнім концертом, де він був диригентом був у серпні 1990 року. У жовтні цього ж року він повідомив, що перестає виступати й займатись музикою, йому потрібно відпочивати. Помер Леонард Бернстайн 14 жовтня 1990 року, причиною смерті став сердечний приступ.

Check Also

Пивоваров Артем Володимирович

Артем Пивоваров

Артем Пивоваров – це український співак і музикант, який зумів пробитися на музичну сцену завдяки …

Ганапольська Олександра Дмитрівна

Олександра Ганапольська: вокалістка Tember Blanche

Олександра Дмитрівна Ганапольська – талановита українська співачка і солістка гурту “Tember Blanche“, чиє ім’я стає …