Saturday , July 20 2024
ruua
Home / Біографії / Музиканти / Юрій Каплан: біографія, особисте життя і творчість
Юрий Каплан

Юрій Каплан: біографія, особисте життя і творчість

Юрій Каплан – український співак, автор віршів, лідер відомого рок-гурту “Валентин Стрикало”. Першу популярність він здобув завдяки своїм гумористичним зверненням до зірок шоу-бізнесу. Біографія Юрія Каплана доволі цікава: шанувальники цікавляться не тільки творчістю, а й особистим життям артиста.

Юрий Каплан

Дитячі та юнацькі роки

Юрій Геннадійович Каплан народився у звичайній українській родині 2 жовтня 1988 року, у Запоріжжі. Батьки майбутнього артиста – люди, далекі від творчості: і батько, і мати працювали інженерами-будівельниками. Але тато любив грати вдома на гітарі. У сім’ї виховувалася ще одна дитина – у Юрія є брат Марк, який молодший за нього на 5 років.

Як усі діти, у віці 7 років хлопчик пішов до школи. Юрій з 1 по 11 класи навчався в Запорізькому ліцеї № 105. У шкільні роки хлопчик навчився грати на гітарі, а також відвідував театральний гурток і брав активну участь у шкільній самодіяльності. За зізнаннями самого артиста, йому завжди подобалася творчість “Сплін”, “Бі-2”, Radiohead, White Stripes.

Також у підлітковому віці Юрій захоплювався спортом, а саме, східними єдиноборствами. Його кумиром був знаменитий Джекі Чан.

Після закінчення школи юнак всерйоз задумався про творчість. Спочатку хотів отримати професію режисера, але засумнівався у великих успіхах, тому вибрав іншу професію.

Так, у 2006 році він вступив до Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, обравши факультет міжнародної економіки та менеджменту. Вищий навчальний заклад Юрій закінчив 2010 року.

Популярність в інтернеті

Попри те, що Юрій здобув економічну освіту, він не став відмовлятися від творчості. Хлопець придумав спосіб завоювати популярність. Так, він взяв собі псевдонім – Валентин Стрикало і вирішив звернутися під цим ім’ям до зірок шоу-бізнесу. Його першим “клієнтом” став В’ячеслав Малежик. Відео було викладено на відеохостингу YouTube ще 2008 року. Сам Юрій постав у ролику в образі простого українського хлопця Валентина Стрикало з села Бурильцеве.

Пізніше він записав відеозвернення до інших відомих особистостей, серед яких були:

  • популярний російський співак Тіматі;
  • Діма Білан;
  • Сергій Звєрєв;
  • учасники гурту “Чай Вдвоем”;
  • співачки МакSим та деякі інші.

Особливо популярними виявилися звернення до Діми Білана – понад 3 млн. переглядів і до Тіматі – понад 1 млн. переглядів.

Юрий Каплан
Рок-гурти “Водичка-Пузирьки” та “Валентин Стрикало”

Через деякий час свій гумористичний блок на платформі YouTube Юрій вирішив відсунути на другий план. Молодий чоловік зрозумів, що хоче всерйоз займатися творчістю, тому 2011 року вирішив створити свій перший рок-гурт, який отримав цікаву назву “Водичка-Пузирьки”.

Хлопці також записували свої виступи на відео і викладали їх в інтернеті. Сам Юрій зізнавався, що у творчого колективу був девіз – “Робимо не більше 10 хвилин – виконуємо за стільки ж”.

Особливої популярності цей проект не приніс, тому незабаром артист вирішив згорнути цю діяльність. Уже тоді в його голові визрів план створити іншу групу і спробувати виступати трохи в іншому форматі.

Наступним проектом Юрія став рок-гурт, який отримав уже знайому назву “Валентин Стрикало”. Крім самого Юрія, до складу творчого колективу увійшли:

  •  Євген Ільїн – бас-гітара;
  • Євген Мітін – гітара;
  • Євген Селезньов – барабани.

Через деякий час два останніх Євгена залишили гурт з особистих причин, і на їхнє місце прийшли інші учасники – Антон Щелконогов та Андрій Тропешко.

Цей гурт приніс Юрію та іншим учасникам значну популярність. І хлопцям дійсно було чим пишатися. Так, уже в лютому 2012 року в світ вийшов їхній дебютний альбом під назвою “Смирись и расслабься!”. А ще через деякий час гурт уже гастролював країнами СНД.

У 2014 році Антон Щелконогов ухвалює рішення покинути гурт. Але на його місце дуже швидко знаходять нового учасника. Так, з 2015 року гітаристом колективу стає Максим Тхорик.

Після цього колектив оновлювався ще раз. Так, уже наприкінці 2015 року зі старих учасників залишився тільки сам Юрій. Новий склад музикантів:

Костянтин Пижов (гітара);
Станіслав Мурашко (бас-гітара);
Володимир Яковлєв (барабани).

В інтерв’ю Юрій Каплан зізнавався, що всі учасники залишали колектив виключно за власним бажанням. Також в одному з публічних виступів він розповів, що, незважаючи на популярність, він закрив проєкт “Валентин Стрикало” у 2018 році.

Ролі в кіно

Юрій за свою творчу кар’єру досяг успіху не тільки в музиці. Так, він спробував свої сили в акторській діяльності. Молодий чоловік отримав роль у комедії під назвою “Здрасьте, приїхали” і взяв участь в озвучці російської версії “Найстрашніший фільм”.

У 2017 році одна з найвідоміших пісень, написаних і виконаних артистом, “Наше Лето” пролунала у фільмі “Аритмія” Бориса Хлєбнікова.

Особисте життя Юрія Каплана

Не тільки творчість, а й особисте життя Юрія Каплана завжди викликало інтерес шанувальників. У юнацькі роки він користувався великою популярністю серед дівчат.

Ставши популярним, артист почав ретельно приховувати своє особисте життя від сторонніх очей. Періодично його помічали в компанії симпатичних дівчат, але сам Юрій жодних коментарів з цього приводу не давав.

Так, була інформація про стосунки співака і блогера з Ірою Бокальовою, колишньою дівчиною вокаліста гурту Нерви, Жені Мільковського. Юрій Каплан і його дівчина разом з’являлися на публіці, але роман закінчився так само стрімко, як і почався.

Зараз Юрій Каплан живе разом із братом, і вони знімають одну квартиру на двох. Можливо, що поки що лідер гурту “Валентин Стрикало” ще не зустрів свою другу половинку.

Громадянська позиція

Відомо, що Юрій Каплан як публічна людина займає досить активну громадянську позицію. Так, ще 2013 року, коли на території його рідної країни стався політичний переворот, Юрій Каплан про війну з Україною висловлювався в негативному ключі.

Так, у своєму акаунті однієї із соціальних мереж він заявив про те, що якщо Майдан провалиться, то регіонали влаштують у країні жах. А вже влітку 2014 року в Росії було скасовано заплановані концерти Каплана. Причини скасування залишилися нез’ясованими.

У 2022 році Юрій Каплан не підтримав спеціальну військову операцію, що проводиться Росією, і потрапив до списку діячів мистецтва, яким заборонено в’їзд на територію Російської Федерації до 2072 року.

Юрій Каплан зараз

Багато шанувальників активно цікавляться де зараз Юрій Каплан. Сам артист неодноразово зізнавався, що вже виріс зі своїх юнацьких пісень, а його нову “дорослу” творчість публіка поки не приймає.

Деякий час тому він вирішив вести спільний бізнес зі своїм молодшим братом Марком. Хлопці займалися дизайном одягу. Але незабаром зрозуміли, що діяльність забирає дуже багато сил, а позитивного ефекту практично не приносить. Було прийнято спільне рішення закрити проєкт.

У 2021 році був помічений у 5 серії YouTube серіалу “Барб” в епізодичній ролі. Можливо, що в доступному для огляду майбутньому Юрій все-таки порадує шанувальників своїми новими композиціями.

Check Also

Пивоваров Артем Володимирович

Артем Пивоваров

Артем Пивоваров – це український співак і музикант, який зумів пробитися на музичну сцену завдяки …

Ганапольська Олександра Дмитрівна

Олександра Ганапольська: вокалістка Tember Blanche

Олександра Дмитрівна Ганапольська – талановита українська співачка і солістка гурту “Tember Blanche“, чиє ім’я стає …